Fizjoterapia od lat korzysta z rozmaitych urządzeń by stymulować ciało pacjenta do szybszej regeneracji, jednakże postęp, jaki dokonał się w tej dziedzinie w ostatnich latach, jest spektakularny. Dzięki rozwojowi technologii oraz licznym badaniom klinicznym powstały urządzenia, które nie pozostawiają wątpliwości, iż żyjemy w XXI wieku.


SIS, czyli Super Indukcyjna Stymulacja, to urządzenie emitujące zmienne pole elektromagnetyczne o niezwykle wysokiej intensywności. Osoby mające skojarzenie z magnetoterapią będą zaskoczone, gdyż SIS nie ma z nią wiele wspólnego. Za pomocą urządzenia SIS terapeuta precyzyjnie wysyła sygnały w głąb naszego ciała, a efekty są odczuwane już po pierwszym zabiegu. Głęboka stymulacja powoduje przyspieszenie regeneracji tkanek miękkich, przyspieszenie wzrostu kostnego, uśmierza ból, zmniejsza skurcze spastyczne, pobudza mięśnie. Czytaj więcej…


Laser, stosowany od lat w tradycyjnej fizykoterapii, został zastąpiony laserem wysokoenergetycznym, który uzyskuje moc nawet 50-krotnie wyższą niż tradycyjne lasery niskoenergetyczne. Co więcej, pracując na dwóch długościach fali, nowoczesne urządzenie wysyła impulsy do znacznie głębszych warstw tkanek. Technologia ta skutecznie przyspiesza procesy regeneracyjne i skraca czas trwania terapii. Czytaj więcej…


Fala uderzeniowa jest falą akustyczną, która za pomocą nowoczesnych urządzeń kierowana jest dokładnie w miejsce występowania dolegliwości bólowych. W wypadku przewlekłych bólów stawów, mięśni, powięzi bądź ścięgien, wysoka energia fali uderzeniowej wpływa przeciwbólowo i przyspiesza regenerację chorych tkanek. Czytaj więcej…


Przezskórna elektroliza EPTE to zabieg najczęściej stosowany w leczeniu tendinopatii. Polega on na zaaplikowaniu w zmienioną chorobowo tkankę mikroprądów o małej intensywności. W zabiegu używa się elektrody igłowej, takiej jak stosowane do akupunktury, zaś sam zabieg wykonuje się pod kontrolą USG, dzięki czemu jest on bardzo precyzyjny. Czytaj więcej…

 

USG to jedno z ważniejszych urządzeń w służbie nowoczesnej fizjoterapii. W rękach wprawionego terapeuty pozwala nie tylko zobrazować struktury niewidoczne gołym okiem, ale też „podejrzeć” je w ruchu, sprawdzić jak się zachowują, zobaczyć je w momencie bólu. Jest to doskonałe uzupełnienie badań palpacyjnych i testów diagnostycznych. Czytaj więcej…

 

Osteotron to ultradźwiękowy stymulator wzrostu kości. Jest to niewielkie urządzenie, które można wypożyczyć do domu by korzystać z niego samodzielnie podczas całego okresu oczekiwania na zdjęcie gipsu, jak i już po jego zdjęciu. Ma zastosowanie w leczeniu trudno zrastających się złamań, może być stosowany w trakcie procesu łączenia i stabilizowania kości płytkami bądź śrubami. Czytaj więcej…

 

Metoda tDCS w fizjoterapii to innowacyjna, bezbolesna technika neuromodulacji mózgu, przy pomocy której możemy stymulować lub hamować różne obszary kory mózgowej poprzez prąd galwaniczny o niskiej intensywności. Terapia tDCS wskazana jest w zaburzeniach funkcjonowania organizmu, takich jak ból, zaburzenia motoryczne i inne. Czytaj więcej…