Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/studiowww3/domains/andrzejpastor.pl/public_html/modules/mod_sr_menu/helper.php on line 88 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/studiowww3/domains/andrzejpastor.pl/public_html/modules/mod_sr_menu/tmpl/select_list.php on line 33

falaFala uderzeniowa BTL SWT to nowoczesne narzędzie stosowane w leczeniu przewlekłego bólu ścięgien, mięśni, stawów, powięzi. Wpływ wysokiej energii fali uderzeniowej na tkanki przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii, stymuluje powstawanie połączeń kolagenowych i rozpuszcza zwapniałe fibroblasty. Terapia falą uderzeniową skutecznie przyspiesza regenerację i pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ma zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej.

Przed zabiegiem terapeuta dokładnie diagnozuje miejsce schorzenia. Następnie nakłada żel na skórę w obszarze, w którym przeprowadzany jest zabieg, dzięki czemu głowica aparatu może swobodnie przemieszczać się po skórze. W czasie zabiegu na chorą strukturę aplikowana jest duża porcja energii mechanicznej dawkowana za pomocą głowicy o małej powierzchni oddziaływania. Powoduje to bardzo dużą gęstość energii na powierzchni aplikatora, a zabieg jest wyraźnie odczuwalny. Terapia ma na celu wywołać mikrouszkodzenia leczonych struktur, które zmuszają organizm do podjęcia działań naprawczych, tym samym pobudzają i przyspieszają procesy gojenia. Najczęstsze wskazania do terapii falą uderzeniową to ostrogi piętowe, entezopatie, czyli zapalenia przyczepów mięśni (często okolicy łokci i stawów ramiennych), zwapnienia struktur okołostawowych.