BĄDŹ AKTYWNY!

Aktywność to podstawa dobrego samopoczucia. Wielu moich pacjentów ma schorzenia będące skutkami ubocznymi siedzącego stylu życia. Nie jest on naturalny dla naszych ciał. Dlatego warto znaleźć dla siebie formę ruchu, która sprawia nam radość.

Sam lubię sport, więc wiem czym są urazy sportowe. Szybki powrót do formy po kontuzji to podstawa. Dlatego lubię pracować metodami, które zmniejszają dolegliwości bólowe i jednocześnie pozwalają szybko wrócić do aktywnego trybu życia.

Rehabilitacja urazów sportowych 

Rehabilitacja sportowców

Częste i intensywne ćwiczenia mogą doprowadzić do przeciążenia narządu ruchu. Ale nawet z pozoru niewinne aktywności sportowe niestety potrafią spowodować kontuzję. Czasami wystarczy niedostateczna rozgrzewka lub nieprawidłowo wykonane ćwiczenie, aby nasz organizm zaczął wysyłać sygnały bólowe. Zdarzają się też niestety urazy: naderwanie lub naciągnięcie mięśnia, przeciążenia stawów, a także zwichnięcia lub złamania. W przypadku tych ostatnich musimy dać organizmowi nieco czasu zanim wrócimy do aktywności. Natomiast w przypadku lżejszych kontuzji nie warto zwlekać z podjęciem rehabilitacji. Współczesna fizjoterapia zapewnia wiele metod, które znacznie przyspieszają powrót do sprawności. Dlatego w dzisiejszych czasach sport uprawiany na wysokim poziomie jest nierozłącznie powiązany z odnową biologiczną i fizjoterapią. Wśród zabiegów skutecznie poprawiających funkcję narządu ruchu szczególną popularnością cieszy się terapia mięśniowo-powięziowa (np. metody osteopatyczne, FDM, metoda Ekmana) oraz zabiegi fizykoterapeutyczne (np. laser wysokoenergetyczny, fala uderzeniowa, drenaż). Kinesiotaping także wszedł już na stałe do kanonu zabiegów wspierających nasze codzienne aktywności sportowe. I bardzo dobrze, ponieważ długi przestój i bezruch absolutnie nie sprzyja naszej regeneracji. Dlatego bierzmy swoje zdrowie w swoje ręce, rehabilitujmy się czym prędzej by znowu cieszyć się sprawnym ciałem!