Masaż jest zabiegiem znanym i stosowanym od czasów starożytnych. Metoda ta jest niezwykle popularna ze względu na swoje szerokie oddziaływanie na kondycję psychofizyczną pacjenta, m.in. na schorzenia aparatu ruchowego, zespół bólowy kręgosłupa, choroby pourazowe, zaburzenia neurologiczne, ogólne przeciążenie. Istnieje wiele klasyfikacji masażu różnicujących zabieg ze wzglądu na czas trwania, obszar objęty zabiegiem, użycie dodatkowych narzędzi czy aparatów oraz ze względu na cel, który chcemy osiągnąć.

Za najbardziej podstawowy uważa się leczniczy masaż klasyczny, czyli stosowanie w odpowiedniej kolejności technik głaskania, rozcierania, ugniatania, ucisków, oklepywań, wibracji i wstrząsań. Celem każdej techniki jest dotarcie do konkretnych struktur i tkanek umiejscowionych na różnych głębokościach. Zastosowanie ich zgodnie z zasadami i dobranie ich do potrzeb i uwarunkowań pacjenta powoduje, że terapia staje się skuteczna. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność masażu klasycznego można go łączyć z technikami zaczerpniętymi innych rodzajów masaży.

W naszym gabinecie łączymy elementy masażu klasycznego, segmentalnego, sportowego, izometrycznego, poprzecznego i narzędziowego.